درمان کمر درد

ایسنا: بسیاری از ما بیشتر اوقات دچار کمردرد می‌شویم که اغلب در طول یک روز کاری پرمشغله ترجیح می‌دهیم به این مشکل توجه چندانی نداشته باشیم یا از آن چشم پوشی کنیم.

با این وجود نمی‌توانید این واقعیت را نادیده بگیرید که کمر درد عاملی است که ایستادن، نشستن و حتی راه رفتن را در طول روز برای شما مشکل می‌سازد.

به گزارش شبکه خبری تورنتونیوز، متخصصان تاکید دارند در صورت بروز این مشکل حتما باید با راه کارهای مناسب و با مشورت پزشک به درمان کمردرد اقدام کنیم و تا حد امکان درد خود را تسکین دهید.

در این مقاله برای تسکین کمردرد چند توصیه مفید ارائه شده است:

- مصرف ویتامین D‌ را افزایش دهید. در یک مطالعه روی ۱۳۰ فرد مبتلا به دردهای مزمن اسکلتی- عضلانی معلوم شد که ۹۳ درصد از این بیماران با کمبود ویتامین D مواجه هستند.

- هم چنین برای تسکین درد کمر می‌توانید از موسیقی درمانی استفاده کنید. بررسی‌ها نشان داده است که شنیدن موسیقی‌های آرام و لذت بخش در کاهش ناتوانی، اضطراب و افسردگی توام با کمردرد مزمن موثر و بنابراین تاثیر فوری روی کاهش درد دارد.

- بعلاوه می‌توانید از تکنیک‌های تنفس عمیق برای کاهش درد استفاده نمایید. این تکنیک‌ها که از ارتباط بین مغز و بدن استفاده می‌کنند در واقع سطح هوشیاری بدن، تنفس،‌ حرکت و مراقبه را مورد هدف قرار می‌دهند. بهترین نکته درباره این راه کار، ایمن و بی‌خطر بودن و همچنین بدون هزینه بودن آنها است و اینکه می‌توانید خودتان در خانه آنها را انجام دهید.

- ماساژ آرامش بخش نیز در این زمینه موثر است. ماساژ می‌تواند برای کاهش دردهای مزمن موثر باشد. در واقع ماساژ درمانی معمول‌ترین شیوه برای تسکین کمردرد در دوران بارداری است.

/ 0 نظر / 14 بازدید