راهی برای خوب بودن

 

١) دانستن پیش نیازهای خوب بودن:

مثبت‌اندیشی، سیرت خوب، بخواهید که خوب باشید، تاثیرگذاری خوب.

 

2) حرکت:

گام اول: به قانون جامعه‌تان احترام بگذارید. قوانین به خاطر دلایلی به وجود آمده‌اند. اگر به قانون احترام نگذارید به دیگران ضربه خواهید زد.

گام دوم: از یک قانون طلایی که یکی از نشانه‌های خوب بودن است، اطاعت کنید. آنچه را برای خود می‌پسندید برای دیگران هم بپسندید و آنچه را برای خود نمی‌خواهید برای دیگران هم نخواهید.

 

 

 

 

 

 

گام سوم: توجه به خانواده و دوستان و حتی افراد غریبه به شما کمک می‌کند به یک انسان خوب تبدیل شوید. با دیگران همدلی کنید و وقتی که به کمک احتیاج دارند، کمکشان کنید. به دوستانتان عشق بورزید. اول از همه به خودتان عشق بورزید. اگر خودتان را دوست نداشته باشید حتما دوست‌داشتن دیگران برای شماسخت خواهد بود.

 

 

گام چهارممثبت‌ و شاد بودن شما را به یک انسان خوب تبدیل می‌کند. اگر باور دارید که می‌توانید خوب باشید پس حتما به انسان خوبی تبدیل خواهید شد. خوشحال بودن مسری است. وقتی شما خوشحال باشید اطرافیانتان هم با وجود شما خوشحال خواهند شد و این شما را تبدیل به یک فرد خوب می‌کند. شما باید خوشحال بودن را انتخاب کنید.

 

 

 

 

گام پنجم: انتخاب کنید که انسان خوبی باشید. ذهن شما بسیار با قدرت و خارق‌العاده‌ است. اگر هر روز گزینه خوب بودن را انتخاب کنید، قطعا انسان بهتری خواهید شد.

 

 

 

 

 

گام ششم: وقت‌گذاشتن برای کمک به دیگران به شما کمک می‌کند. همیشه افرادی هستند که وضعیت خیلی بدتری نسبت به شما دارند. تا حدی که می‌توانید به دیگران کمک کنید

.

 

 

خوشحال بودن مسری است. وقتی شما خوشحال باشید اطرافیانتان هم با وجود شما خوشحال خواهند شد و این شما را تبدیل به یک فرد خوب می‌کند. شما باید خوشحال بودن را انتخاب کنید.

گام هفتم: قضاوت کردن و نکوهش دیگران از شما انسان خوبی نمی‌سازد. مراقب باشید که در مورد دیگران چگونه فکر می‌کنید. نباید در مورد آنها بد فکر کنید. ذهن باز داشتن به شما کمک می‌کند انسان خوبی شوید.

 

 

 

 

 

 

و حالا خلاصه «بایدها و نبایدها» برای اینکه انسان خوبی شوید:

خوب بودن را انتخاب کنید، از دیگران تعریف کنید، بیشتر لبخند بزنید، سعی کنید در هر موقعیتی خوشحال باشید، با انسان‌های دیگر ارتباط محکمی برقرار کنید، روحی یا جسمی به دیگران‌ آسیب نرسانید و به دیگران احترام بگذارید.

 

 

 

    comment نظرات (5)

/ 0 نظر / 17 بازدید